Jak vymalovat dětský pokoj? Pro děti!

foto-detskypokojNež začnete cokoli vymýšlet sami, zeptejte se vašich dětí, jaký pokojíček by se jim líbil. Právě ony v něm totiž budou bydlet. Vezměte v potaz jejich záliby, sny a představy – v dětském pokoji je nejdůležitější právě nápaditost celého řešení, která začíná právě výmalbou. Na některé barvy je ale třeba si dávat pozor – zvlášť, pokud doma máte hyperaktivní rošťáky. Pro ně je v pokoji naprosto nevhodná červená, žlutá i oranžová, naopak byste je barvou pokojíčku měli „zchladit“ – vymalujte tedy modrou, zelenou nebo světle fialovou. Nic nezkazíte ani klasickou bílou, kterou pak můžete oživit nástěnnými samolepkami nebo prostě jen kupou barevných doplňků.

Barvy v dětském pokoji: kombinujte a malujte!

Jestli vaše děti rády malují, pak do dětského pokoje kupte omyvatelné barvy – budete klidnější a děti si užijí spoustu zábavy malováním po zdech – zajistí si tak tu nejlepší výmalbu. Oslovit můžete i profesionály a nechat si na zeď namalovat tematickou dekoraci nebo oblíbené postavičky vaší ratolesti. Jistě znáte i moderní nástěnné samolepky – je to rychlé a efektní. Podobně můžete na stěny umístit tabule na malování nebo velké nástěnné nástěnky.

Jakou barvou vymalovat dětský pokoj?

  • Modrá – nic s ní nezkazíte – modrá je uklidňující a podporuje snění
  • Žlutá – je veselá a živější děti může dráždit. Některé děti mohou mít i v novorozeneckém věku problémy se spaním právě díky nevhodně zvolené barvě stěn.
  • Trikolora – klasická kombinace barev se bude líbit holkám i klukům
  • Modro oranžová – vyvážená kombinace doplňujících se barev se líbí hlavně chlapcům
  • Zelená – spousty odstínů a spousty možností. K tomu koberec a la travička a zamilovaný pokojíček je na světě!

Zeptejte se designérky

V designové online poradně se můžete dozvědět, jak co nejlépe vymalovat konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnerem webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Pouštíte se do tapetování? A víte jak na to? Zkuste web Jak na tapety.cz, kde se dozvíte vše o tapetování.

Nový nebo starý byt? Co na tom záleží. Pojďte se inspirovat na stránky jak zařídit obývák a vyberte si styl, který Vám sedí.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o malování a bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na
info@jakvymalovat.cz