Jak vymalovat dětský pokoj? Pro děti!

foto-detskypokojNež začnete cokoli vymýšlet sami, zeptejte se vašich dětí, jaký pokojíček by se jim líbil. Právě ony v něm totiž budou bydlet. Vezměte v potaz jejich záliby, sny a představy – v dětském pokoji je nejdůležitější právě nápaditost celého řešení, která začíná právě výmalbou. Na některé barvy je ale třeba si dávat pozor – zvlášť, pokud doma máte hyperaktivní rošťáky. Pro ně je v pokoji naprosto nevhodná červená, žlutá i oranžová, naopak byste je barvou pokojíčku měli „zchladit“ – vymalujte tedy modrou, zelenou nebo světle fialovou. Nic nezkazíte ani klasickou bílou, kterou pak můžete oživit nástěnnými samolepkami nebo prostě jen kupou barevných doplňků.

Barvy v dětském pokoji: kombinujte a malujte!

Jestli vaše děti rády malují, pak do dětského pokoje kupte omyvatelné barvy – budete klidnější a děti si užijí spoustu zábavy malováním po zdech – zajistí si tak tu nejlepší výmalbu. Oslovit můžete i profesionály a nechat si na zeď namalovat tematickou dekoraci nebo oblíbené postavičky vaší ratolesti. Jistě znáte i moderní nástěnné samolepky – je to rychlé a efektní. Podobně můžete na stěny umístit tabule na malování nebo velké nástěnné nástěnky.

Jakou barvou vymalovat dětský pokoj?

  • Modrá – nic s ní nezkazíte – modrá je uklidňující a podporuje snění
  • Žlutá – je veselá a živější děti může dráždit. Některé děti mohou mít i v novorozeneckém věku problémy se spaním právě díky nevhodně zvolené barvě stěn.
  • Trikolora – klasická kombinace barev se bude líbit holkám i klukům
  • Modro oranžová – vyvážená kombinace doplňujících se barev se líbí hlavně chlapcům
  • Zelená – spousty odstínů a spousty možností. K tomu koberec a la travička a zamilovaný pokojíček je na světě!

Jaká jsou pravidla pro výmalbu dětského pokoje? Kromě barev rozhodně zvolte i správné kombinace a samozřejmě se své ratolesti zeptejte, jaká barva by se mu v pokoji líbila. Snadno by se mohlo stát, že by v něm jeho malému obyvateli nemuselo být přijemně.

Jak vymalovat dětský pokoj v podkroví?

Má-li vaše dítko svůj pokoj v podkroví, v němž jsou prostory specifické a vyžadují specifické zacházení, budete muset být na barvy opatrnější. Obecně platí, že je vhodnější použít světlé barvy, aby prostor nepůsobil stísněně. Také je skvělým trikem nechat kolem střešního okna pruh bílé (nebo světlejší barvy, než je ta použitá), aby do prostoru snáz vcházelo světlo.

Univerzálním řešením je samozřejmě bílá barva, potom si nemusíte klást meze, co se barvy doplňků týče.

Pozor! Pokud volíte na svislé zdi jinou než bílou barvu, pamatujte, že šikmé plochy by měly být vždy světlejší. Ideální je bílá nebo světlejší odstín používané barvy. Pokud malujete svislé zdi bílou, měli byste ji použít i na šikmé plochy, případně přidat jemný světlý vzor či ornament.

Zeptejte se designérky

V designové online poradně se můžete dozvědět, jak co nejlépe vymalovat konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnerem webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Pouštíte se do tapetování? A víte jak na to? Zkuste web Jak na tapety.cz, kde se dozvíte vše o tapetování.

Nový nebo starý byt? Co na tom záleží. Pojďte se inspirovat na stránky jak zařídit obývák a vyberte si styl, který vám sedí.

Při pořizování obývací stěny si dejte na čas. Komplexní systém skříněk, poliček a šuplíků vám musí stoprocentně vyhovovat.

Jestliže hledáte optimální řešení pro svou kuchyň, nechte si poradit na stránkách věnovaných právě kuchyním na míru.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o malování a bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na
info@jakvymalovat.cz