Moderní byt: Když design funguje

Mít krásný, moderní byt není nic nemožného – přímo zázraky zvládne třeba nová výmalba nebo pěkné doplňky. Jenže jak je vybrat, abyste si byt nezahltili spoustou zbytečností? Jak vymalovat byt, aby se vám v něm dobře žilo a přitom odpovídal posledním trendům? Inspirujte se!

Jak barevně vymalovat moderní byt

Moderní bydlení vyžaduje péči, o tom nemůže být pochyb. Taková péče spočívá i ve vhodné volbě barev a technik, kterými výmalbu provedeme, dále pak v celkovém sladění barev v interiéru. Zatímco na přelomu tisíciletí se bílá stávala tabu, protože jsme jí měli dost, a co nebylo barevné, to bylo ošklivé, dnes tato barva prožívá svou renesanci. Je tomu tak zejména proto, že je neutrální, hodí se v podstatě do jakékoli místnosti, můžeme ji bez obav kombinovat s jinými barvami a navíc navozuje dojem vyšší úrovně bydlení až luxusu.

Mezi oblíbené moderní kombinace proto patří například žlutá a bílá, červená a bílá, šedá a bílá nebo hnědá a bílá. Dejte však pozor na kombinaci s modrou (studenou barvou) – ta působí opravdu velice studeně až nepříjemně. Variací ale existuje ohromné množství a jste to vy, kdo nakonec rozhodne o tom, jakou vybrat.

Nezapomeňte na to, že při malování je nutné sladit nejen barvy v místnosti, ale jak jsme již naznačili, i v celém interiéru. Všechny místnosti by měly mít nějaký svůj styčný bod, respektive barvu, která je bude spojovat, nebo alespoň ladit s ostatními. Může jí být například zmíněná bílá. Nedělejme už tu chybu, že vymalujeme každou místnost jinou výraznou barvou – taková výmalba akorát nepříjemně ruší naše myšlenky a náš klid. 

foto-modernibyt1foto-modernibyt2
 

Rozhovory s designéry

Přečtěte si rozhovory s designéry, které publikuje portál o bydlení Bydlíme kvalitně.

foto-modernibyt3foto-modernibyt4

 

Malování na zeď

Zkusili jste někdy malovat na zeď? Žádná věda to není a vám doma vznikne nádherná a originální dekorace. Malování na zeď je dobrým způsobem, jak oživit jinak nezajímavou stěnu – není třeba se hned pouštět do rozsáhlých fresek – stačí malý detail, třeba květinka vyrůstající z podlahy, a interiér hned získá punc domova. Ještě jednodušší než malovat na zeď je nalepit na ni samolepky na stěnu, které seženete na internetu.

foto-modernibyt5foto-modernibyt6

Tapety opět v módě – už několik let

Pamatujete staré a nevábně vyhlížející tapety z dob socialismu? Tak o těch řeč nebude. Bude o moderních tapetách, které jsou krásné samostatně, ale ještě hezčí jsou jako doplněk, například jen jako jeden pruh na zdi. Zároveň je žádoucí, aby jedna barva z tapety ladila s barvou zdi, na níž se tapetu chystáte aplikovat – například na červenou zeď bílou tapetu s červenými ornamenty či jinými obrazci. A způsobů, jak ze svého interiéru udělat baštu moderny, je více.

Zeptejte se designérky

V designové online poradně se můžete dozvědět, jak co nejlépe vymalovat konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnerem webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Pouštíte se do tapetování? A víte jak na to? Zkuste web Jak na tapety.cz, kde se dozvíte vše o tapetování.

Nový nebo starý byt? Co na tom záleží. Pojďte se inspirovat na stránky jak zařídit obývák a vyberte si styl, který vám sedí.

Při pořizování obývací stěny si dejte na čas. Komplexní systém skříněk, poliček a šuplíků vám musí stoprocentně vyhovovat.

Jestliže hledáte optimální řešení pro svou kuchyň, nechte si poradit na stránkách věnovaných právě kuchyním na míru.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o malování a bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na
info@jakvymalovat.cz