Jak vymalovat obývací pokoj? Barevně!

foto-obyvacipokojKdyž v obývacím pokoji pomineme onu všudypřítomnou svatyni televizního stolku, měla by tahle místnost primárně sloužit jako místo setkávání s přáteli a rodinou, místo, kde si povídáme a kde trávíme volný čas – prostě pokoj, který obýváme. Barvy do obývacího pokoje by to proto měly respektovat a podpořit příjemnou atmosféru celého pokoje. Jak na to? Českou klasikou je oranžová, o které se říká, že podporuje komunikaci. Není to ale zdaleka jediná barva, která vám z nudného pokoje udělá pokoj obývací!

Malování obýváku: Kde začít?

Než začnete s malováním, rozhlédněte se ve vašem obýváku a odpovězte si na následující otázky. Je to velký nebo malý pokoj? Je tu dost světla nebo málo? Svítí sem sluníčko celý den, nebo jenom ráno? Budu kupovat i nový nábytek, nebo musím počítat s tím, co mám? Do malého pokoje volte světlé odstíny, velký pokoj zútulníte tmavší, výraznou výmalbou. Když vám do obýváku celý den praží slunce, nemalujte ho na žluto ani na oranžovo, ale zkuste třeba světle zelenou. Respektujte barvu vašeho nábytku, kterého se nehodláte zbavit.

Jak vymalovat obývací pokoj

Jakmile máte vymyšlenou barevnou kombinaci obýváku, můžete se pustit do práce. Vyhněte se častým chybám, které se v našich domácnostech stále ještě objevují:

  • Nemalujte jen jednou barvou, vždy volte aspoň dvě nebo dva odstíny stejné barvy.
  • Nemalujte jednou barvou všechny zdi a strop.
  • U stropu a u oken nechávejte světlejší linky, které zvýrazní rohy a podpoří vstup světla do místnosti.
  • Světlejší z barev aplikujte na strop – ten má být nejsvětlejší z trojice „podlaha – zdi – strop“.

Při dodržení těchto základních pravidel si obývací pokoj dokonale zútulníte a vaše návštěvy budou okouzlené! 

Jaké barvy do obývacího pokoje?

  • Žlutá – hodí se do chladnějších místností, světle žlutá místnost zvětší, tmavě žlutá až okrová ji zútulní. Citrónově žlutá je klidnější variantou klasické žluté, takže zahřívá i uklidňuje.
  • Zelená – zvlášť vhodná je světle zelená. Její teplou, svěží variantu zvolte v případě chladnějšího pokoje ideálně s nábytkem ze světlého nebo černého dřeva, pistáciovou zelenou nebo mátově zelenou snesou teplejší místnosti a tmavě hnědý nábytek.
  • Oranžová – nejlevnější odstín, který seženete všude, je trochu nudný – zkuste použít sofistikovanější oranžovou – buď lehce okrovou, žlutooranžovou nebo lososovou!

Zeptejte se designérky

V designové online poradně se můžete dozvědět, jak co nejlépe vymalovat konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnerem webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Pouštíte se do tapetování? A víte jak na to? Zkuste web Jak na tapety.cz, kde se dozvíte vše o tapetování.

Nový nebo starý byt? Co na tom záleží. Pojďte se inspirovat na stránky jak zařídit obývák a vyberte si styl, který vám sedí.

Při pořizování obývací stěny si dejte na čas. Komplexní systém skříněk, poliček a šuplíků vám musí stoprocentně vyhovovat.

Jestliže hledáte optimální řešení pro svou kuchyň, nechte si poradit na stránkách věnovaných právě kuchyním na míru.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o malování a bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na
info@jakvymalovat.cz