Jak vymalovat ložnici? Na dobrou noc!

foto-lozniceVymalovat ložnici je ošemetné – vybrat správnou barvu do ložnice totiž vyžaduje, aby si každý uvědomil, jaké pocity v ložnici potřebuje umocnit a jaké naopak utlumit. Ve všech příručkách se dočtete, že do ložnice nepatří teplé barvy a ve většině případů to tak skutečně je. Jenže co když potřebujete povzbudit například sexuální apetit vašeho muže? Modrá výmalba tomu rozhodně nepomůže, naopak červená vám určitě vaši snahu ulehčí.

Ložnice nebo obývák? Jak vymalovat „dva v jednom“?

Další úskalí při malování ložnice spočívá také v tom, zda-li ji využíváte pouze na spaní, nebo jestli v ní náhodou nemáte i pracovnu nebo obývák. Tyhle místnosti se přirozeně co do optimální výmalby velmi liší – v obýváku se pomocí živé výmalby dosahuje komunikativního, energií nabitého prostředí, v pracovně je třeba podpořit vaše soustředění. V ložnici se ale musí především odpočívat. Pokud máte malý byt a kombinujete v něm tyto místnosti, pak popřemýšlejte alespoň o optickém rozdělení místnosti pomocí různé výmalby nebo průsvitné posunovací stěny či rolety.

Nápady, jak vymalovat ložnici

Pokud v ložnici opravdu jen spíte, můžete dát průchod svým pocitům a vybrat si barvu jakoukoli. Dokonce si můžete zvolit i teplou, povzbudivou, jestliže nemáte potíže se spánkem. Pokud špatně usínáte nebo vás syté a teplé barvy příliš stimulují, raději vsaďte na tři výše zmíněné. Některé barvy do ložnice vhodné nikdy nebudou.

Jak vymalovat ložnici podle Feng-Šuej

Staré a moudré učení Feng-Šuej doporučuje několik rad ohledně rozmístění nábytku, ale věnuje se také barvám. Do ložnice doporučuje jaký odstín od bílé až po čokoládově hnědou – jakákoli barva na této stupnici podle učení podporuje jak zdravý spánek a kvalitní odpočinek, tak povzbuzení sexuální energie. S výmalbou ložnice byste samozřejmě měli sladit i ostatní prvky, aby se barvy „netloukly“ a nic nepůsobilo rušivě. 

Barvy do ložnice

  • Světle modrá – ložnicová klasika, která uklidňuje a rozšiřuje malé prostory. Hodí se k ní bílé nebo dřevěné doplňky.
  • Světle zelená – pokud se to nepřežene, je zelená uklidňující, přírodní barva. V ložnici působí svěžím dojmem a s dobře zvolenými doplňky je v zelené ložnici velmi útulno.
  • Světle fialová – modernější varianta světle modré dobře působí zvlášť v odstínu lila a jeho kombinaci s dřevěnými nebo bílými doplňky a nábytkem.

Zeptejte se designérky

V designové online poradně se můžete dozvědět, jak co nejlépe vymalovat konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnerem webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Pouštíte se do tapetování? A víte jak na to? Zkuste web Jak na tapety.cz, kde se dozvíte vše o tapetování.

Nový nebo starý byt? Co na tom záleží. Pojďte se inspirovat na stránky jak zařídit obývák a vyberte si styl, který vám sedí.

Při pořizování obývací stěny si dejte na čas. Komplexní systém skříněk, poliček a šuplíků vám musí stoprocentně vyhovovat.

Jestliže hledáte optimální řešení pro svou kuchyň, nechte si poradit na stránkách věnovaných právě kuchyním na míru.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o malování a bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na
info@jakvymalovat.cz